Magia świec

Trudno wyobrazić sobie świat bez świec. Ich woskowe odmiany znane były już w starożytności, można więc powiedzieć, że światło świec towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Kiedyś były głównym źródłem światła, dzisiaj ich funkcją jest przede wszystkim dekoracja i dodawanie naszym wnętrzom niezwykłego klimatu.

Najczęściej spotykane są świece woskowe, istnieją jednak również inne materiały, z których się je wykonuje. Przykładem jest tutaj stearyna oraz parafina. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się świece sojowe, będące obecnie najbardziej ekologiczną i nieszkodliwą alternatywą dla parafiny czy wosku. Każdy z wymienionych składników ma inne właściwości i pozwala na uzyskanie innego efektu. Przykładowo, stearyna sprawia, że świeca jest bardziej elastyczna, a świece woskowe są bardziej przeźroczyste.

Produkcja świec to prawdziwy rytuał. Uwierzcie jednak, że nie ma nic przyjemniejszego niż światło własnoręcznie wykonanej świecy, zapalonej w chłodny wieczór.

W następnym poście dowiecie się więcej na temat podstaw produkcji świec, a także materiałów, w jakie musicie się zaopatrzyć. Już dzisiaj zapraszam do czytania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *