Jak zrobić świecę warstwową?

Każda z nas widziała na pewno niejednokrotnie świece o różnych kolorach ułożonych warstwowo. Zastanawiałyście się kiedyś, jak się je tworzy? To bardzo proste, może je stworzyć każda z Was. Chcecie spróbować? Zapraszam!

Świece warstwowe tworzy się zupełnie tak samo, jak wszystkie inne świece. W zależności od tego, jaką świecę chcemy stworzyć, będą nam potrzebne różne materiały.

Aby rozpocząć swoją produkcję świec, potrzebujemy:

– podwójny garnek

– mieszadełko

– termometr

– wosk lub parafinę

– barwniki

– ewentualnie olejki czy inne dodatki

– źródło ciepła –kuchenka gazowa

– forma

– knot

Na początku musimy stopić wosk. Robimy to w kąpieli wodnej, w podwójnym garnku. Podczas topienia kontrolujemy temperaturę i często mieszamy. Możemy dodać kilka kropel olejku czy inne dodatki.

Następnie przygotowujemy naszą formę. Jeśli będzie to świeca wolnostojąca, to przygotowujemy formę silikonową, papierową czy jakąkolwiek, z której będziemy później w stanie wyjąć świecę. Dobrze jest nasmarować wcześniej formę wazeliną lub oliwą, bo ułatwia to wyjęcie świecy. Przymocowujemy knota, przytrzymując go tak, by znalazł się na środku formy. Stopiony wosk wlewamy do formy, na taką wysokość, jaka wysoka ma być pierwsza warstwa.

W międzyczasie możemy topić kolejny kolor wosku na drugą warstwę, pamiętajmy jednak, że wlać go możemy dopiero po wstępnym zastygnięciu pierwszej warstwy. Jeśli zrobimy to zbyt szybko, to kolory się zmieszają.

Nasza świeca ma już dwie warstwy. Możemy ich zrobić znacznie więcej. Co więcej, warstwy wcale nie muszą być poziome. Mogą być też pionowe czy skośne. Wszystko zależy od naszej wyobraźni 🙂

Spróbujcie same i koniecznie podzielcie się efektami swoich prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *