Morskie opowieści czyli świeca w barwach morza

Witam wszystkie Pasjonatki! 🙂 Mam nadzieję, że macie dzisiaj dobry dzień na tworzenia, bo mam dla Was coś specjalnego – pomysł na świecę inspirowaną morzem. Wykonanie jest banalne, jeśli ktoś śledził poprzednie wpisy dotyczące produkcji świec, nie będzie miał najmniejszego problemu.

Świecę wykonałam w formie, zrobionej z kartonu po mleku 🙂 To bardzo fajny materiał, bo jeśli pojawia się trudność z wyciągnięciem świecy, zawsze można go po prostu bez żalu rozciąć. Jak widziecie, świeca jest trzykolorowa. Do zabarwienia parafiny tradycyjnie już użyłam kredek woskowych – granatowej, błękitnej i białej.

Zaczęłam od zagruntowania knota. Już wiecie, jak to zrobić, więc nie będę tego dokładnie powtarzać, ale jeśli macie wątpliwości, to pytajcie 🙂

Najpierw roztopiłam parafinę z kredką granatową. Wlałam ją do formy ustawionej pod kątem i pozostawiłam tak przechyloną aż do wyschnięcia. Później zmieniłam kąt i to samo zrobiłam z kolorem błękitnym. Kiedy te dwie warstwy dobrze wystygły, w poziomej już pozycji wlałam parafinę białą.

To wszystko! Prawda, że proste? A jakie efektowne! Zachęcam Was do działania i dzielenia się swoimi inspiracjami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *