Technika kucia, czyli imitacja metalu w decoupage

Mówiłyśmy już o wielu interesujących faktach, dotyczących decoupage. Dzisiaj czas na coś bardziej zaawansowanego. Dowiecie się dzisiaj, jak stworzyć imitację metalu techniką, którą często nazywa się techniką kucia. Zapraszam do lektury!

Technika kucia to nic innego niż imitacja metalu. Wbrew pozorom, to wcale nie jest trudne, każda z Was świetnie sobie z tym poradzi 🙂

Potrzebujemy:

– powierzchnię do ozdabiania

– folię aluminiową

– klej na gorąco, pistolet do kleju

– czarna farba akrylowa

– gąbka albo miękka szmatka

– dłutko kulkowe lub jakiś jego zamiennik

-klej do decoupage

 

  1. Rozgrzewamy klej na gorąco
  2. Na powierzchni, którą chcemy ozdobić malujemy za pomocą kleju na gorąco proste wzorki i szlaczki. Muszą one być jak najbardziej wypukłe.
  3. Folię aluminiową musimy pomiąć i rozprostować, czynność tę powtarzamy kilka razy.
  4. . Powierzchnię smarujemy klejem do decoupage i dokładnie obklejamy pomiętą folią aluminiową.
  5. . Bierzemy dłutko kulkowe i uwypuklamy za jego pomocą wzory z kleju na gorąco. Robimy tak, jakbyśmy chciały zarysować ich kontury, uważając jednocześnie, żeby nie porwać folii.
  6. Kiedy wzory są już wypukłe i dobrze widoczne, czas na postarzenie naszego „metalu”. Robimy to za pomocą czarnej farby i gąbki lub szmatki. Nakładamy czarną farbę i natychmiast ją ścieramy, by pozostała jedynie w zagłębieniach.
  7. Gotową pracę możemy utrwalić lakierem akrylowym.

 

W przypadku wieczka od szkatułki, które widzicie na zdjęciu, środek wypełniłam zwykłym motywem z serwetki. Mam nadzieję, że technika kucia przypadła Wam do gustu i spróbujecie wykonać pracę same 🙂 Życzę Wam mnóstwa inspiracji i czekam na efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *