Muzyczna inspiracja z tektury

Jak wiecie lub też nie wiecie, muzyka zajmuje w moim życiu bardzo ważne miejsce. Dlatego też często przewija się w moich pracach motyw nut, instrumentów i wszystkiego, co może się z muzyką kojarzyć. Dziś pokażę Wam banalnie prosty i szybki projekt, który swoim rezultatem samą mnie zaskoczył.

Projekt był prosty – małe, okrągłe pudełeczko z motywem nutek. Problem pojawił się już na etapie przygotowywania pudełka, bo jak się okazało, nie miałam akurat pod ręką żadnej puszki po pringlesach ani innych specjałach 🙂 Dlatego też swoje pudełeczko zrobiłam ze zwykłej, dość twardej tektury. Narysowałam na niej dwa okręgi – jeden mniejszy na dno, jeden odrobinkę większy na przykrywkę. Nie będę podawać dokładnych wymiarów, bo to zależy od tego, co chcecie osiągnąć, jak wielkie ma być Wasze pudełeczko. Ściany pudełka to oczywiście zwinięty wokół okrągłego dna prostokątny kawałek tektury. Kiedy to wszystko już udało mi się skleić, podobnie zrobiłam przykrywkę pamiętając, żeby jej średnica była odrobinę większa od pudełka.  Poszło naprawdę szybko.

 

Przyszedł na zastanowienie się nad kolorem i zdobieniem. Postawiłam na szarość. Cale pudełeczko pomalowałam tradycyjnie białą farbą, następnie przygotowałam sobie motyw z nutami z papieru ryżowego. Przykleiłam go klejem do decoupage’u – w moim przypadku rozrobionych wikolem – i wysuszyłam. Boki przykrywki okleiłam białą koronką, wierzch pokrywki pozostawiłam biały. Brzegi postarzyłam czarnym tuszem na gąbeczce, podobnie jak ścianki oklejone papierem ryżowym. Kolejnym krokiem było zajęcie się ozdobieniem przykrywki. Użyłam do tego kawałka zwykłej gazy, którą obtoczyłam w srebrnej paście woskowej, a następnie usztywniłam lakierem akrylowym w spray’u. Powstała w ten sposób ciekawa dekoracja, którą przykleiłam do przykrywki klejem na gorąco. Miałam również malutką matę z koralików, z których wycięłam trójkącik, następnie przyklejając go do gazy. Ze wstążek w kolorze białym i szarym zrobiłam malutkie „różyczki”, które również przykleiłam. Nie zabrakło tez trzech malutkich perełek w płynie, które po wyschnięciu przejechałam srebrną pastą woskową.

Na sam koniec zajęłam się polakierowaniem mojego pudełeczka i delikatnym postarzeniem czarnym tuszem. Środek pomalowałam zwykłą czarną farbą.

Gotowe! Prawda, że bardzo proste?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *