Książka „Szepty dzieciństwa” Anna Sakowicz

Nie wiem dlaczego, ale na długi czas przestałam czytać książki. Kiedyś pochłaniałam ich niewiarygodne ilości,  potem z jakiegoś powodu to się zmieniło. Na szczęście dzisiaj wróciłam do czytania, a pierwszą powieścią, na którą trafiłam jest powieść Anny Sakowicz „Szepty dzieciństwa”.

Nie napiszę Wam póki co dokładnej recenzji ani oceny książki, bo przeczytałam dopiero połowę. Biorąc pod uwagę jednak, że książkę wypożyczyłam dzisiaj, a cała ma ponad 300 stron, fakt dobrnięcia do połowy mówi chyba sam za siebie. Tak, książka zdecydowanie mnie wciągnęła.

Uwielbiam powieści psychologiczne. „Szepty dzieciństwa”  to powieść może nie do końca psychologiczna, ale z pewnością ma w sobie elementy psychologii. Opowiada mówiąc najprościej o życiu zwyczajnej na pozór rodziny. Żona, mąż, dwójka dzieci i dziadek. Rodzinna sielanka, można by rzec. Jednak nie do końca. Dziadek z tęsknoty za zmarłą żoną pogrąża się w alkoholu, nad którym traci kontrolę, ojciec ma problemy z pracą, a dzieci domagają się „luksusów” typu komputer czy Internet. Matka dzieci robi wszystko, by życie rodziny było lepsze, ale pomiędzy przebłyskami rodzinnego na wskroś szczęścia, odczuwa jakąś dziwną tęsknotę.. za czym? Tego dowiecie się z książki.

Powieść „Szepty dzieciństwa” nie jest kolejną banalną powieścią o tym, jak to alkohol niszczy życie. O tym wiemy wszyscy, na ten temat powstało setki, jeśli nie tysiące książek. Ta książka mówi o czymś całkiem innym.  W zawoalowany sposób opowiada o tym, jak ogromny wpływ na nasze dorosłe życie i wybory ma dzieciństwo. Może chwilami pojawia się wrażenie przewidywalności, schematu, ale dzięki temu książkę czyta się jednym tchem.

Spodobała mi się również okładka książki. Niebieski, prawdopodobnie drewniany dom i bardzo klimatyczne jego otoczenie przyciąga wzrok i zachęca do zagłębienia się w treść. Mnie zachęciła, Was też na pewno zachęci 🙂

Polecam Wam tą powieść już teraz, po przeczytaniu zaledwie połowy. Z pewnością się nie zawiedziecie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *