Gipsowe aniołki na choinkę

Po dłuższej przerwie powracam do Was z nowymi inspiracjami 🙂 Dzisiaj mam dla Was pomysł na gipsowe aniołki, które możecie wykorzystać jako zawieszki na choinkę, dodatki do stroików czy upominek dla bliskiej osoby 🙂 Zapraszam!

Gipsowe aniołki są bardzo proste do wykonania, ale z racji używanego materiału musimy zagospodarować sobie około 2 dni, które pozwolą na wyschnięcie gipsu. Czego potrzebujemy?

  • gips ( najlepiej taki specjalny, odlewniczy, ja jednak użyłam najzwyklejszego gipsu budowlanego)
  • forma do gipsu ( moja była kupiona w sklepie plastycznym, jest plastikowa i stworzona do wielokrotnego użytku)
  • ciepła woda ( do rozrobienia gipsu)
  • farby, brokaty, patyna, bitum (do ozdabiania gotowych aniołków)
  • narzędzie do wykonania otworków w aniołkach (ja używam precyzyjnej miniwiertarki i nie wyobrażam sobie lepszego narzędzia)
  • sznurek (fajnie wygląda sznurek jutowy, ale każdy inny też będzie dobry)

 

 

Pracę rozpoczynamy oczywiście od zalania formy gipsem. Gips rozrabiamy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Nie może być zbyt gęsty, bo wówczas nie wypełni dokładnie formy, nie może być też zbyt rzadki, bo nie zastygnie. Kiedy formy będą już zalane, pozostaje nam poczekać do całkowitego wyschnięcia. Moja rada – nie próbujcie wyciągać aniołka z formy zanim nie wyschnie całkowicie! Skąd wiedzieć, że gips jest suchy? Zmienia on swój kolor na bardziej biały i staje się lżejszy.

 

Kiedy aniołki są już zastygnięte, możemy je wyciągnąć z formy. Następnie pozostaje nam przewiercić aniołka cieniutkim wiertełkiem i przeciągnąć sznurek, a następnie ozdobić aniołki według własnego upodobania. Ja użyłam złotej farby w spray’u, patyny, bitum, a także farb akrylowych. Tutaj ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Gipsowe aniołki są bardzo łatwe do wykonania, a jednocześnie naprawdę efektowne. Zachęcam do eksperymentowania i dzielenia się efektami! Święta już blisko! 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *